top
logo

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Odsłony

Odsłon : 70790

Współpraca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 listopada 2008 00:00

Chętnie nawiążemy współpracę z firmami dostarczającymi i wdrażającymi nowe technologie. Posiadamy doświadczenia i możliwości w zakresie kojarzenia firm zainteresowanych innowacjami z sektorem badawczo rozwojowym. Dzięki wielu kontaktom z podmiotami w kraju i za granicą posiadamy spory potencjał.

 

Poprawiony: piątek, 21 stycznia 2011 09:02
 
Masz pomysł? Zrealizuj go z nami. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 listopada 2008 10:26

Jeśli po odwiedzeniu naszej witryny przyszedł Ci do głowy ciekawy pomysł, skontaktuj się z nami. Być może to twoja szansa. Wspólnie zastanowimy się nad wdrożeniem, realizacją i korzyściami. Program szczególnie kierujemy do kreatywnych i ambitnych studentów. 

KONTAKT: COMBIT

 

Poprawiony: piątek, 23 października 2009 14:21
 
Serwis COMBIT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 listopada 2008 22:10
Proponujemy Państwu kompleksowe usługi serwisowe w zakresie diagnozowania i napraw sprzętu komputerowego i systemów informatycznych.
Poprawiony: piątek, 23 października 2009 14:05
 
Prezent dla uniwersytetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2009 14:19
Agata Kulczycka
31 mln zł otrzyma Uniwersytet Rzeszowski na swój rozwój. - To pieniądze, które zmodernizują całą naszą bazę dydaktyczną - cieszą się władze uczelni
Projekt pod hasłem "Rozwój Uniwersytetu Rzeszowskiego szansą dla regionu" znalazł się na liście rankingowej projektów zakwalifikowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będzie on realizowany ze środków programu Kapitał Ludzki.

31 mln zł to jedna z najwyższych kwot przyznanych w ramach tego programu. Więcej otrzymały tylko Politechnika Warszawska - 50 mln zł oraz AWF w Poznaniu - 42 mln zł.

putBan(62);
- Dostaliśmy prezent na gwiazdkę! Pracowaliśmy nad tym projektem przez rok, więc bardzo się cieszymy, bo to pieniądze, które zmodernizują całą naszą bazę dydaktyczną. To dofinansowanie wielu obszarów, dla których środków musielibyśmy szukać w wielu miejscach - mówi dr hab. Czesław Puchalski, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

* Największa kwota - aż 40 proc. wszystkich środków - zostanie przeznaczona na podniesienie kwalifikacji pracowników dydaktycznych UR. - Nauczą się nowych technik prezentacji - multimedialnych, interaktywnych, aktywizujących studentów, ale także np. emisji głosu czy artykulacji - wyjaśnia Henryk Pietrzak, rzecznik UR.

* Zorganizowanych zostanie także około 10 studiów podyplomowych, trwających od dwóch do trzech semestrów. Nabór na nie będzie prowadzony przez cztery kolejne lata. - Będą one bezpłatne dla uczestników, czyli nauczycieli zawodu, którzy nie mają uprawnień pedagogicznych - wyjaśnia rzecznik.

* Środki unijne UR wyda także na zbudowanie platformy e-learningowej, kupi sprzęt komputerowy, programy, przeszkoli kadry.

* W 40 miejscach na uczelni powstaną kafejki internetowe, które przede wszystkim mają umożliwić dostęp do platformy e-learningowej.

* Do potrzeb niepełnosprawnych dostosowane zostaną: infrastruktura i programy nauczania.

* Zastrzykiem 7 mln zł wsparte zostanie Biuro Karier. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na staże produkcyjne, wdrożone zostaną programy przystosowujące studentów do poruszania się na rynku pracy czy planowania indywidualnej kariery zawodowej.

Na Podkarpaciu jeszcze trzy inne uczelnie otrzymają środki z programu Kapitał Ludzki: Podkarpacka Szkoła Wyższa w Jaśle 5,3 mln zł, blisko 2 mln zł PWSZ w Krośnie, a Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 3,9 mln zł na projekt "Jakość - edukacja - sukces".

- Wykorzystamy te środki na wdrożenie systemu zarządzania jakością opartego na ISO. Będzie on dotyczył przede wszystkim działów wspomagających proces dydaktyki. Ale jego skutki odczują przede wszystkim studenci, bo wypracowane zostaną jasne, jednoznaczne wytyczne i procedury dotyczące m.in. procesu kształcenia czy załatwiania przez nich spraw studenckich - wyjaśnia Konrad Łoboda z biura projektów WSIiZ. Wszystkie środki, które w ramach tego programu rozdzieliło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, mają wzmocnić potencjał dydaktyczny uczelni.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Poprawiony: niedziela, 08 marca 2009 16:35
 
Fizyka jak Feniks z popiołów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 stycznia 2009 10:42
Agata Kulczycka
2009-01-14, ostatnia aktualizacja 2009-01-14 19:35

Za 4,5 mln zł będą przekonywać 800 uczniów, że fizyka wcale nie jest trudna i może być pasjonująca. - Jeśli dzięki temu choć 80 z nich przyjdzie do nas na studia, to będzie to duży sukces - mówi dr hab. Krzysztof Golec-Biernat z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Zobacz powiekszenie
Fot. Krzysztof Koch / AG
- Uczestnicy programu będą mieli dostęp nie tylko do laboratoriów dydaktycznych, ale także do naukowych, gdzie prowadzone są badania - mówi dr hab. Krzysztof Golec-Biernat
Feniks to program odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach, który ma spowodować, że wśród młodych ludzi odrodzi się zainteresowanie fizyką. Dziś to jeden z najmniej popularnych kierunków studiów, dość rzadko wybierany przez studentów. By to się zmieniło Uniwersytet Rzeszowski, wspólnie z Jagiellońskim i Jana Kochanowskiego w Kielcach, chce zachęcić szkoły do prowadzenia intensywniejszych zajęć z fizyki.

Nabór zainteresowanych właśnie się rozpoczął i potrwa do 28 stycznia. Spośród tych szkół, które się zgłoszą, największe szanse na zakwalifikowanie się do programu mają te, mogące się pochwalić osiągnięciami uczniów i nauczycieli w przedmiotach przyrodniczych. - Program adresowany jest do 80 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu - wyjaśnia dr hab. Krzysztof Golec-Biernat, koordynator Feniksa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Szkoła raz zakwalifikowana będzie uczestniczyć w projekcie przez trzy lata.

putBan(62);
Co zaplanowano w ramach tego programu? Uczniowie, po 10 z każdej zakwalifikowanej szkoły, będą mieli dwie godziny zajęć pozalekcyjnych w tygodniu. - Będzie to nauczanie fizyki poprzez doświadczenia, a nie za pomocą tablicy i kredy - podkreśla koordynator. By było to możliwe, każda szkoła otrzyma zestawy doświadczalne: przyrządy i opisy doświadczeń za 1,8 tys. zł. - Chodzi nam o bezpośrednie poznawanie zjawisk przyrody przez samych uczniów - mówi dr hab. Krzysztof Golec-Biernat. Raz w semestrze grupa z każdej szkoły przyjedzie do Instytutu Fizyki UR na 1,5-godzinny wykład z pokazami fizycznymi oraz trzygodzinne laboratoria.

- Każdy semestr będzie się kończył konkursem, polegającym na zaprojektowaniu i wykonaniu doświadczeń, które uczestnicy przyślą do nas w formie elektronicznego plakatu - zapowiada dr hab. Golec-Biernat. Z 80 propozycji uczelnia wybierze pięć, sześć najlepszych, które zostaną zaprezentowane na finale. - Pozostałe prace będą pokazywane w formie sesji plakatowej - zapowiada koordynator. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz udział w tygodniowym obozie naukowym.

Feniksowskie szkoły dwa razy w każdym semestrze będą również odwiedzane przez pracowników naukowych UR. - Będzie to forma jarmarku fizycznego, show, podczas którego będziemy chcieli pokazać, jak największym grupom uczniów, najatrakcyjniejsze doświadczenia - wyjaśnia Golec-Biernat. Naukowcy będą jeździć po szkołach z zestawami doświadczalnymi, które uczelnia również będzie mogła kupić za środki z programu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach Uniwersytetu Rzeszowskiego: www.univ.rzeszow.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 
Fundacja NanoNet: Nanotechnologie stymulują rozwój gospodarczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 grudnia 2008 21:24
Popularyzacja wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, inicjowanie i wspieranie współpracy pomiędzy sektorem B+R a przemysłem? to główne cele Fundacji NanoNet, która promuje rozwój przedsiębiorczości opartej na nowych technologiach, upowszechnia wyniki badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze nanotechnologii. Jest kontynuacją prac twórców portalu Nanonet.pl i ponownie kandyduje w konkursie "Popularyzator Nauki" organizowanym przez serwis Nauka w Polsce PAP przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Poprawiony: niedziela, 28 grudnia 2008 21:40
Więcej…
 
Kancelaria Komornika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 października 2006 07:49

Firma jest autoryzowanym partnerem firmy Currenda w zakresie wdrożeń i obsługi programu Kancelaria Komornika.

Od dnia 8 grudnia 2008 roku zgłoszenia serwisowe dotyczące programu "Kancelaria Komornika" należy kierować na adres CURRENDA Sp. z o.o.
30-348 KRAKÓW
ul. Bobrzyńskiego 45A/9
lub pod numer telefonu (0)12-358-01-31
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: piątek, 21 stycznia 2011 08:56
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.

Joomla extensions by Siteground Hosting